Tarih Belirlendi !

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 kişiye ilişkin verdiği yeniden yargılama kararı kapsamında, yeni bir yargılama dosyası hazırlayarak duruşma günü belirledi.
Bu haber 2014-10-15 20:44:36 eklenmiş ve 582 kez görüntülenmiştir.

"Futbolda şike" davası kapsamında hakkında verilen hüküm Yargıtay'ca onanan Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması, bu kişiler için infaz işlemlerinin geri bırakılması yönündeki mahkeme kararına yapılan itirazın reddedilerek kesinleşmesinin ardından, kararı veren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce sanıkların yargılanabilmesinin yolu açıldı.

 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın yargılanmasına ilişkin tensip tutanağı hazırlarken, ilk duruşma günü olarak da 13 Ocak 2015 tarihini belirledi.

 

Bu tarihte duruşma salonunda olmaları için davetiye gönderilmesine de karar verilen Yıldırım ve diğer sanıklar, daha önce özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından haklarında verilen ve Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanan hapis cezası kararlarının infazının durdurulması sonrası yeniden yargılanmış olacak.

 

Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle görevli İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeni yasa kapsamında kaldırılmasının ardından dava arşiv dosyalarının ve Yargıtay tarafından bazı sanıklarla ilgili verilen bozma kararlarının gönderildiği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 23 Haziran 2014'te verdiği kararla Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması talebini yerinde görmüş ve bu kişilerle ilgili infaz işlemlerini durdurmuştu.

 

Mahkemenin bu kararına karşı, Trabzonspor ve Bucaspor avukatlarınca bir üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne infazın devam etmesi yönünde itirazda bulunulmuş, mahkeme heyeti bu talebi yerinde görmeyerek İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının isabetli olduğunu hükme bağlamıştı. Kesinleşen karar sonrası sanıklara yeniden yargılama yolu açılmıştı.

 

Öte yandan aynı mahkeme, Yargıtay kararıyla haklarında verilen kararlar bozulan diğer sanıklarla ilgili ilk duruşmayı da 13 Kasım'da gerçekleştirecek.


Kaynak : Fotomaç

ETİKETLER : mahkeme aziz yıldırım
Diğer Türkiye'den Futbol haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Fenerbahcecumhuriyeti.com | Fenerbahçe Cumhuriyeti, fenerbahce, fenerbahçe, canlı maç, gençfb, fenerbahçe maçı, genç fb, aziz yıldırım
© Copyright 2013 fenerbahcecumhuriyeti.com. Tüm hakları saklıdır.
Yeni Transferler
Alper Potuk
Emenike
Ersun Yanal
Michal Kadlec
Bruno Alves
Samuel Holmen
Luis Nani
Markoviç
En Çok Arananlar
Başkan Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Kulübü
Aykut Kocaman
Pierre Webo
Volkan Demirel
Dirk Kuyt
Van Persie
Pereira
Branşlar
Yüzme Takımı
Kürek Takımı
Atletizm
Masa Tenisi
Yüzme
Boks
Basketbol
Güzeller Foto Galeri
Sporcu Eşleri
En Seksi 30 Kadın Sporcu
Plaj Voleybolu Güzelleri
Seksi Kadın Sporcular Podyumda
Oyuncu Kate Upton
Çok İzlenen Videolar
Messi Goller
Ronaldinho Goller
Cristiano Ronaldo Goller
Neymar Goller, Çalımlar
Franck Ribery Goller
Gareth Bale Goller
Add to Google